Cílová rovinka je již na dohled: v úterý se uskutečnil již šestý turnaj serie Elbe Labe Masters. Turnaj se odehrál na hřišti Golfclub Dresden Elbflorenz z účastí olympijského vítěze ve veslování Tima Grohmanna.

Hráči byli rozděleni do tří kategorií. V každé kategorii se vyhlašovali tři nejlepší hráči. V kategorii „Elite“ vyhrál Jensem Junkerem před Petrem Macholdou a Tomášem Krulichem. Kategorii „Challenge“ ovládl Wolfgang Ordon Jiřím Štibingerem a Burkhardem Vesterem. Ve třetí kategorii „New Stars“ zvítězil Richard Kluge před Jöranem Hellerem a Maikem Walsdorfem.

Longest Drive vyhrála Irena Kalinová a Tomáš Krulich. „Nearest to the pin“ vyhrál Michal Čížek na jamce 2 (191 centimetrů) a na jamce 8 taktéž Michal Čížek (260 centimetrů)

Elbe Labe Masters je v tomto roce první přeshraniční golfový turnaj v Sasku a Serverních Čechách. Firma Gothaer Generalagentur Kluge & Kluge podporuje tyto turnaje, které se uskuteční celkem v sedmy dnech čtvrtek 26.září v Golf Resort Ústí nad Labem. Tagestickets sind zum Preis von 99 Euro erhältlich.